Čo si vziať z viktoriánskej módy a zaradiť do moderného šatníka?

Hoci viktoriánska éra už dávno pominula, jej pozostatky môžeme v módnom priemysle vidieť aj dnes – veď šnurovacie topánky, plisované sukne, pánske oblekové vesty a kabáty, a dokonca aj biele svadobné šaty nie sú ničím iným ako obmenou trendov z druhej polovice 19. storočia. Ako zakomponovať typické prvky viktoriánskej módy do svojho šatníka v modernej dobe?

Čipkované topy s výstrihom

Jedným z najtypickejších kúskov viktoriánskej módy sú čipkované alebo saténové blúzky s výstrihom. Vyzerajú decentne, elegantne a žensky, ale v kombinácii s tmavými džínsami alebo džínsovými šortkami získajú úplne nový moderný rozmer. Ak chcete svojmu outfitu dodať rebelský tón, skombinujte blúzku s koženou bundou a šnurovacími koženými čižmami.

Najjednoduchší spôsob, ako vzdať hold viktoriánskej móde, sú dobre ušité maxi šaty so sukňou v tvare písmena A. Volány, čipky a volánové rukávy sú povolené, ale mali by pokrývať celé rameno. Svoj šatník môžete doplniť aj o zamatové šaty v tmavomodrej, čiernej alebo tmavej bordovej farbe. Ak je voľnejší, môžete ho opásať, ale nezabudnite, že viktoriánska móda nebola veľmi odhaľujúca.

Šnurovanie

Keď už hovoríme o viktoriánskej móde, nemôžeme samozrejme vynechať korzety. Zvodnú čipkovanú spodnú bielizeň si nechajte do spálne, ale von si vyrazte v módnom korzetovom tope bez ramien alebo v bielej košeli s tmavým korzetovým opaskom. Budete vyzerať elegantne, moderne a vytvoríte si dokonalú postavu presýpacích hodín.

A čo topánky? Ak nechcete investovať do drahých vintage kúskov, vylepšite svoje existujúce členkové topánky alebo lodičky na vysokom podpätku vhodným doplnkom – čipkovanými ponožkami v rovnakej alebo kontrastnej farbe. Svojim topánkam môžete dodať viktoriánsky nádych bez toho, aby ste minuli veľa peňazí. Treba však povedať, že správne zladené oxfordky urobia rovnakú službu vášmu outfitu.

Pridaj komentár