Čo môže spôsobovať nadmernú tvorbu vrások?

Pribúdajú vám na čele vrásky, ale nemáte na to ešte vek? Jemné línie už nemôžete ani na prstoch oboch rúk spočítať, aj keď pravidelne užívate prémiový kolagén obsiahnutý v produktoch Rays anti-age? Možno na vine nie je starnutie, ale iné faktory, ktoré mladosti pokožky zrovna nefandí. Nemôže byť vinníkom treba vaša práca?

Práca ako stresujúce faktor

Stav našej pokožky a pleti môže ovplyvňovať celá kopa faktorov. Starnutie alebo genetika nemusí byť tými jedinými, čo za na prvý pohľad nie práve mladú pokožkou stojí. Za zváženie stojí aj vaša práca, ktorá môže byť plná stresu.

Avšak nielen stresu, ale aj neustále vyžarujúceho slnečného žiarenia, ktoré má na pokožku neblahý vplyv. Trávite teda pri svojej práci veľkú veľa času vonku? Áno? Potom tým prispievate k predčasnému starnutiu pokožky, bohužiaľ.

Nulová starostlivosť o pleť

To, ako vaša pleť vyzerá, je odrazom celkovej starostlivosti o ňu. Venujete každý večer jej odličovaní? Nezabúdate na jej omývanie studenou vodou? A používate micelárny vodu, ktorá zabraňuje vzniku akné a iných kožných problémov?

Pokiaľ chcete zabrániť vráskam, ktoré sú typickým prejavom starnutia, nesmiete starostlivosť o pleť a pokožku zanedbávať. Dobrá starostlivosť zahŕňa čistenie a celkovú hydratáciu bežnými prípravky bez obsahu alkoholu.

Životný štýl hrá veľkú úlohu

A nesmieme zabudnúť ani na životný štýl, ktorý má obrovský vplyv na pribúdajúce vrásky nielen na čele, ale aj v okolí úst a nosa. Fajčenie, neustále sa vystavovanie slniečku, nadmerná konzumácia liekov alebo alkoholických nápojov – to všetko sa veľkou mierou prejavuje na stave vašej pokožky.

Keď sa k tomu všetkému pridá aj nezdravý životný štýl, razom máte odpoveď na otázku, kde sa linky prúdiaci tvárou vlastne vzali. Aby ste predchádzali ešte horším scenárom, ktoré by stáli za minimálnym sebavedomím, odporúčame skoncovať s doterajšími návyky a zlozvyky. Vyhnete sa tým napríklad stareckým škvrnám.