Čo je vo svete módy nesmrteľné?

Jedným z nesmrteľných kúskov vo svete módy je starý známy baloňák alebo ho tiež poznáte pod názvom trenčkot. Tento kúsok môžeme zaradiť ako jeden z módnych hitov ako u pánskeho tak i u dámskeho šatníka. Pre jeho univerzálnosť, si ho musí obľúbiť snáď každý. Nech je vonku daždivo či slnečno baloňáky sa nič nepokazí. 

Aspoň jeden baloňák by mal byť súčasťou šatníka každej ženy. Na výber dnes máme ako z rôznych pestrofarebných variantov, tak aj v tradičných prírodných tónoch. 

historické korene 

Baloňák určite nie je nedávno. Jeden z prvých baloňáky sa objavil ako súčasť uniformy vojakov z prvej svetovej vojny. Je jasné, že nemal podobu ako dnes. Tradičné baloňák bol sprvu pogumovaný, aby vojakov ochránil pred nepriaznivým počasím. Neskôr sa začal vyrábať látkový. Farbu mal iba hnedú či svetle béžovou. 

Ako sa nosia dnes? 

Trenčkot možno nosiť ako sa športovým tak i elegantným oblečením. Ak zvolíte elegantný možnosť, skvele ladí s padnúce sukňou k tomu obuť lodičky alebo tiež čižmy, na zvršok blúzku na gombíky a môžete vyraziť do ulíc. Vo športovejší verzii sa nebojte obliecť rifle, biele tričko a tenisky. V jednoduchosti je krása! A baloňák tak krásne vynikne a mimoriadnu váš outfit. 

Farba a strih 

Tradičné farbou baloňáky sú odtiene hnedej. Od tej netmavší až po najsvetlejšie, ktorá prechádza do krémovej. K tejto farbe kabátiku sa hodí snáď všetko, čo vo svojom šatníku objavíte. Baloňák nájdeme ako krátky tak dlhý. Dlhšia verzia lichotí každej postave, a pokiaľ je treba zakryje aj mierne nedostatky. Opasok, ktorý je umiestnený v páse dá vašej postave ten správny ženský tvar.