Čo by nemalo chýbať v záhradnej kôlni

Každý z nás potrebuje mať vo svojej záhradnej kôlni uložené základné potreby na údržbu záhrady a skleníka. Ktoré veci tu majú svoje pevné miesto? Pozrite sa na súpisku, s ktorou rozohráte dobrú hru na vašom pozemku.

Bez záhradnej techniky sa nezaobídeme

Úplný základ, bez ktorého sa dnes už vlastníctvo pozemku nezaobíde, je záhradná technika. Tu záleží na pohľade každého z nás. Niekomu stačí záhradná kosačka ao zvyšok sa postará pomocou strunovej kosačky. Väčšinou si ale kupujeme aj prerezávacie píly, štiepačky dreva, alebo aj reťazové píly. Mnohým pomáhajú aj fúkače alebo vysávače lístia.

Aké záhradné náradie sa považuje za základ?

Na údžbu záhrady vám postačí niekoľko základných potrieb. Hrable, lopaty a motyka – to je základ každej záhradnej kôlne. Na zimné obdobie ešte pridáme vyhrňovač snehu. Práca nám pôjde dobre od ruky, keď budeme mať možnosť si sami poriť záhradu rýľom, alebo sa sami postarať o údržbu kríkov a stromov vďaka záhradným nožniciam. Väčšina majiteľov záhrady si postupom času zaobstará aj užitočné kypriče a prevzdušňovače. Samozrejme sa nezaobídeme ani bez kvalitnej sekery.

Príslušenstvo pomáha s celoročnou údržbou

Už máte na svojej záhrade užitočný kompostér? S jeho pomocou si vyrobíte vlastnú výživnú pôdu pre svoje rastliny a zúžitkujete tak odpad zo svojej domácnosti. V záhradnej kôlni sa určite nájde aj miesto pre postrekovače. Každý strom a ker potrebuje pre zdravý rast plodov ten správny postrek, ktorý ho ochráni pred chorobami, parazitmi a škodlivým druhom hmyzu.

Záhradný nábytok

Záhrada ale nie je len miestom na prácu. V našej záhradnej kôlni sa preto často skrýva aj záhradný nábytok. Ten by vždy mal byť z materiálov, ktoré sú odolné a vydržia aj nepriaznivé počasie. Väčšinou nábytok ukladáme do kôlne až po ukončení záhradnej sezóny.

Každá záhradná kôlňa by mala obsahovať všetky potrebné stroje a pomôcky na údržbu záhrady a skleníka.