Čižmy nad kolená ako najväčší trend tohtoročnej zimy

Aj keď vonku naozaj tuhne, často sa na ulici, v metre alebo v inej mestskej doprave stretneme s dievčatami či ženami, ktoré na sebe majú krátke sukienky alebo šaty. Teplomer každé ráno ukazuje mínusové hodnoty (niekedy dokonca až prehnane nízke). Napriek tomu týmto dámam asi nie je vôbec zima. Alebo len chcú byť „in“. 

Tohtoročnú zimu začali frčať dlhé kabáty až pod kolená, a to v hnedom odtieni. Medzi populárne kúsky sa taky zaradili bundy bomber s vypchávkami, aby nám v zime nebola taká zima. Čo šlo ale stranou, sú perové nafúknuté zimné bundy a kabáty. U obuvi dominujú farmárky značky Timberland alebo Converse tenisky s kožušinkou vnútri. Móda si skrátka určuje to, čo sa páči jej. My sme určení to buď nosiť, alebo len akceptovať. 

Prečo sa ale na ulici stretávame so slečnami, ktoré nosia krátke šaty počas tuhej zimy? Odpoveď je jednoduchá: „Trendy sú teraz kozačky nad kolená! A tie najlepšie vyniknú k silonkám a sukniam. „ 

Je pravdou, že žena, ktorá má na sebe dlhé čižmy, šaty, rozopnutý hnedý kabát pod kolená a nejakou šál vyzerá ohromne trendy, nízke teploty jej však čoskoro privedú dobrou chrípku. Ale, ako sa hovorí – pre krásu sa musí trpieť. 

U týchto čižiem je zaujímavé, že sa vyšplhali na horu popularity na samotný vrchol počas malej chvíľky. Najskôr sa objavili na internetových zahraničných stránkach. Kvôli veľkému záujmu je potom priviezli aj do Českej republiky. Obchody nestíhali tento kúsok dovážať. Lenže aj taký trend má nejaké svoje mínus – do naozaj tuhých zím nie sú práve vhodným kandidátom, a to kvôli tomu, že obvykle nebývajú extrémne teplé. Pre ženy, ktorejsi tento typ čižiem kúpili, je nutné povedať, nech nezúfajú. Čoskoro príde jar, a keďže ide o skvelý kúsok doplňujúce každej šaty, ho istoiste využijete. Čižiem, a to akýchkoľvek, nie je predsa nikdy dostatok. Len si na ne stačí urobiť miesto vo svojom botníku, kde prečkajú do ďalšej zimy.