Čižmy, ktoré budú sexy a nikdy nesklamú

Akonáhle prídu prvé mrazíky, je nutné zaobstarať si povinnú zimnú výbavu pre svoje nohy. Po vianociach prídu výpredaje a to je čas si proste len tak urobiť radosť. Topánky sú tento rok úplne rovnako ako ostatné dámska móda, teda štýlovo jednoduché a vo skrze ženskej. Bohaté zdobenie, rôzne flitre a kamienky sú u topánok na ústupe. Presúvajú sa skôr na odev a to na jeden kus výrazného oblečenia. Medzi farbami prevažujú tlmené a prírodné farby. Vedie šedá, prírodná, béžová, hnedá, tmavo modrá, vínová a klasická čierna. 

Zimné topánky určite aj tento rok zoženiete v rôznych dĺžkach aj šírkach s guľatými špičkami. Pre ženy so širšími lýtkami, ktoré úzke čižmy nenatiahne, sú skvelou voľbou treba vyšší členkové topánky, ktoré sa teraz robia s trochu vyššou podrážkou, zateplené a s širším podpätkom. Voliť možno aj čižmy, ktoré sa smerom nahor zvoľna rozširujú. 

Povyšovať alebo vyvyšovať 

Tohtoročná zima 2017 praje tiež milovníčkam podpätkov. Nosí tenké aj širšie a stabilnejšie. Vybrať si možno aj čižmy na platforme. Skvelé sú predovšetkým tak trochu zvýšené podrážky, ktoré izolujú zimu od našich nôh a tak trochu nás urobia väčšími, bez nutnosti podpätku a väčšieho sklonu chodidla. Vďaka zvýšenej podrážke pri chôdzi necítite každý kamienok a nerovnosti na cestách. Nemusíte ale chodiť po namrznutom chodníka na podpätkoch a vybrať si rovné hladké čižmy. Možno vám dodajú mladistvý vzhľad. 

Až nad kolená 

Trendom tohtoročnej zimy sú stále čižmy nad kolená. Už sa drží na výslní 3 rok a asi tam ešte vydrží. Vyzerajú neuveriteľne sexi a chráni nás pred zimou aj v prípade, že si vezmeme kraťasy či mini. Noste ich s podpätkom aj bez neho. Ak nie ste moc vysoké, držte sa len čižiem pod kolená a s trochu vyvýšenou podrážkou. Rovné čižmy opticky skráti nohy. Ku kozačkám nad kolená sa nosia úzke skinny džínsy, legíny a pančuchy so sukňou, tunikou či maxi svetrom. Semišové čižmy si nechajte len na jeseň. Jazdecké topánky bez podpätku alebo s malým podpätkom sú klasikou, s ktorou nikdy nešliapnete vedľa. Veľmi dobre vyzerajú k úzkym nohaviciam, ale aj k sukniam a elegantnejšiemu oblečenie.