Antúrie nielen ako rezanka, ale aj izbová rastlina

Bez izbových rastlín by bol náš domov nudný a hlavne prázdny. Preto sa nie je čomu diviť, keď sú kvetinárstvo stále tak hojne navštevovaná. Aj keď sú populárne v dnešnej dobe hlavne vždyzelené rastliny, rozhodne svoje favoritov nájdeme aj u tých rastlín, ktoré sú kvitnúce.

Vždyzelené rastliny sa stali pomerne obľúbené hlavne preto, že sa hodí absolútne k akejkoľvek farbe. Preto ak budete chcieť napríklad znovu vymaľovať, stačí len naozaj vymaľovať – ​​nie je potrebné kupovať nové kvety, pretože ich farba kvetu sa vašej novej farbe nebude pozdávať a nebude k nej ladiť.

Lenže teraz sú veľmi obľúbené kontrasty, preto sa opäť aj kvitnúce rastliny dostali do módy, z ktorej pravdepodobne len tak nevyjdú. Medzi najobľúbenejšie rastliny sa dostali tie, o ktoré sa nemusíte nijako starať. Sú to hlavne kvety, ako sú napríklad fialky alebo napríklad antúrie.

Anturky si väčšinou pamätáte ako rastliny, ktoré sa skôr viažu do kvetín. Väčšinou sa dokonca používajú ako prídavok do narodeninových Puget pre mužov, pretože sú také skôr mužské kytky. Pre ženy sa však hodí hlavne v tej izbovej podobe.

Ako vyzerá a kde ju nájdeme?

Antúriu v kvetináči nájdeme hlavne v kvetinárstvach. Aj keď sa dostáva do módy aj nakupovanie v rôznych obchodoch s nábytkom, ako je potrebné IKEA, kde nájdete veľmi lacné izbové rastliny, rovnako bohužiaľ antúriu tu nenájdete. Jedná sa o mnohokrát bohatší kvetinu, ktorá už má dokonca niekoľko kvetov. Antúrie, ako ich poznáme, sú v menšej podobe, nie sú tak veľké, ako sa bežne viažu do kyticou.

Ako sa o ňu starať?

Starosť je minimálny, ak je ale správna. Antúrie sa uspokojí hlavne s miestom, kde je polotieň. Nemusí mať práve priame slnko, to im neprospieva, preto sa neodporúča ich dávať napríklad na okenný parapet, kde rozhodne nebudú dobre kvitnúť. Zalieva sa bežne raz týždenne – rozhodne ju nesmiete nechať vyschnúť.

U kropenie si dajte pozor – nie je dobré ju kropiť vôbec, ale veľakrát sa hlavne na kvety lepí prach, preto raz za čas kropenia hlavne kvetov neuškodí. Tu sa však naopak nesmie kropiť listy, pretože tie žltnú a následne hnijú.