Antibiotiká nemusia byť len z lekárne

Obdobie rôznych prechladnutie je v plnom prúde. Nie všetci z nás milujú návštevy u lekára a užívanie antibiotík. Ľudia sa stále častejšie vracia k prírodnej medicíne, čo je len dobre. Je pravda, že občas to sa to bez antibiotík nemusí obísť, ale ak nie sú nutné skúste pár darov prírody. Tie vám môžu rôzne neduhy ľahko zahnať.

Aké suroviny to sú?

zázvor

Napriek tomu, že sa jedná o exotickú rastlinu, v dnešnej dobe ju nájdete v akomkoľvek supermarkete bez najmenšieho problému. Zázvor je dobré používať, aj keď práve nie ste chorí. Zázvor dokáže bojovať s vysokým krvným tlakom a spevňuje kosti. Má veľmi pozitívne účinky aj na zažívacie ústrojenstvo, bojuje s nevoľnosťou. Pri nachladnutí je veľmi vhodný sirup, alebo si ho trochu nastrúhať priamo do čaju. Jeho protizápalové účinky dokážu robiť zázraky.

Rýmovník

Táto rastlina sa stáva súčasťou pomaly každej domácnosti. Stačí si z nej odtrhnúť lístok a k nemu len přičichávat či natrieť si šťavou z lístka miesto pod nosom. Dokáže ľahko uvoľniť nádchu, čo ocenia hlavne malé deti, ktoré si nerady kapu do nosa. Kto už je skúsenejší, môže si vytvoriť z listov masť, ktorou sa potiera hrudník alebo tiež sirup do čaju.

cibuľa

Cibuľu nájde doma snáď úplne každý. Málo kto o nej ale vie, že má liečebné účinky. Ak si teraz hovoríte, že ju dávate prakticky do každého jedla, takže jej liečebnú silu užívate každý deň, tak sa mýlite. Cibuľa tepelnou úpravou svoje liečebné účinky stráca. Preto je treba konzumovať ju surovú. Užívajte ju prí liečbe dýchacích ciest.