Antibiontika aj bez lekára

Obdobie chorôb je tu. Návštevy lekárov sa nám väčšinou nevyhnú. Bolesť hrdla, kašeľ horúčky sú bežným problémom. Ak sa ale liekom chcete vyhnúť a radi vyskúšate silu prírody, máme pre vás pár typov, čo najviac zaberá.

Časté užívanie antibiotík môže narušiť tráviace ústrojenstvo a znižuje váš prirodzený imunitný systém. S antibiotikami sú často spojené aj vedľajšie účinky ako býva napríklad hnačka, zvracanie, nechutenstvo, bolesť hlavy a mnoho ďalších. Preto nie je zlé niekedy vystriedať letami prírodnými látkami.

Čo teda užívať?

med

Med zvládne zničiť baktérie a posilniť imunitu. Čo je pre zdravie veľmi dôležité. Je tiež dokázané, že med je skvelým bojovníkom proti stafilokokům, s ktorými si mnohokrát ani lieky nedokážu poradiť. Nie je teda od veci dopriať si každý deň aspoň lyžičku medu, ako prevenciu a na posilnenie imunity.

tymián

Tymian iste každý z nás pozná. Je pravdou, že ho ale skôr používame len ako korenie. Čo ste možno ani netušili, je to, že tymián patrí medzi silné antibiotické bylinky. Ak vás teda postihne nejaké črevné infekcie je tymian jednou z najlepších možností, pretože dokáže dezinfikovať zažívacie ústrojenstvo. Či vás trápi silný kašeľ, tymián vám tiež pomôže.

cesnak

Už naše babičky a prababičky nám kládli na srdce, že cesnak je prírodné antibiotikum. Kto si toto zapamätal, veľmi dobre urobil. Ďalšou jeho účinky sú znižovaní krvného tlaku a hladiny cholesterolu. Tiež napomáha k normálnej funkcii vášho imunitného systém. Preto je vhodné zaradiť cesnak do vášho každodenného jedálnička. Ak vám nevyhovuje jeho zápach, skúste siahnuť po sušenom cesnaku v kapsulách.