Ako zaobchádzať v byte s drevom

Drevo je veľmi obľúbený materiál, s ktorým sa bežne pracuje v interiéroch. Problémom bývajú menšie bytové jednotky, v ktorých môže veľké množstvo dreva pôsobiť až zrubovo. Nie je na tom nič zlé, ale nie každý sa v takomto príbytku môže cítiť dobre. Preto pokiaľ chcete do svojho interiéru zakomponovať drevo, mali by ste pristupovať podľa niekoľkých jednoduchých pravidiel či zásad.

Drevo má svoje pozitíva

Ešte však chvíľu zostaňme práve pri tom dreve, ktoré má svoje pozitíva. Zapadá prakticky do všetkých štýlov bývania, krásne vonia, tiež sa mu počas starnutia neustále mení jeho kresba čiže vždy je úplne originálnou súčasťou vášho interiéru. Vďaka tomu, že do vášho domu prináša pozitívnu a útulnú atmosféru, stáva sa skutočne neoddeliteľnou súčasťou vášho domu.

Ako ale bolo spomenuté, zaobchádzať by ste s drevom mali opatrne. Najmä si dajte pozor na kombinovanie niekoľkých rôznych druhov. Drevo má rôzne sfarbenia, preto sa snažte do interiéru zakomponovať skôr maximálne dve dreviny, ktoré budú mať rovnakú farebnú paletu.

Vhodná farebná kombinácia

Okrem toho, že by ste mali voliť maximálne z dvoch drevín, respektíve kombinovať maximálne dve dreviny, musíte tiež zvoliť správnu farebnú kombináciu, čiže hľadať ideálne súznenie dreva a tiež farby. Drevina vynikne fantasticky s neutrálnymi odtieňmi, ako je napríklad biela farba, pekne však pôjde aj s teplejšími tónmi, medzi ktoré patrí žltá, oranžová alebo červená (opatrne však so sýtosťou).

Všeobecne platí, že svetlé drevo sa nemusíte báť kombinovať s tmavými farbami a tmavšiemu drevu zase pristanú skôr tie svetlejšie tóny.

Nebojte sa chladných materiálov

Drevo je ako materiál skutočne skvelý. Treba však pamätať na to, že pokiaľ je ho príliš veľa, tak do istej miery škodí. V menších miestnostiach by mala vyniknúť jeho útulnosť, jemnosť a tiež hrejivosť, čo sú vlastnosti, ktoré budú najviac podčiarknuté kovom, sklom alebo iným chladným materiálom, ktorý môže mať aj lakovaný povrch.