Ako vyzrieť nad bolesťou hlavy?

Bolesť hlavy je úplne bežná záležitosť, ovšem otázkou je, ako nad ňou vyzrieť, bez toho aby sme užívali prášky, ktoré nie sú pre telo to najlepšie. Bolestí hlavy môže trpieť skutočne každý. Trpí ňou nielen ženy, ale aj muži. Príčin býva mnoho, môže za to často migréna, ale taky zlé vyspání alebo pricvaknutý krk. Nech už je príčina akákoľvek, existuje niekoľko spôsobov, ako nad bolesťou hlavy vyzrieť, bez toho aby sme sa „pchali“ prášky proti bolesti. 

Aby ste neublížili svojmu telu, vyskúšajte nasledovné babské rady. Sú to nielen tipy na bylinkové čaje, ktoré by mali hlave od bolesti pomôcť, ale tiež to sú rôzne cvičenia, ktorá dokážu bolesť z hlavy vyhnať. 

Bolesť z hláv vyženú bylinky 

Medzi najlepšie bylinky, ktoré pomáhajú od bolesti hlavy, patrí deväťsil lekársky. Práve táto bylinka je známa už od stredoveku a je preslávená tým, že uvoľňuje kŕče, tlmí bolesť a taky upokojuje. Deväťsil lekársky možno zakúpiť nielen v lekárňach, ale taky bežne v supermarketoch a hypermarketoch. 

Okrem deväťsilu si môžete uvariť aj čaj z vŕbovej kúr, ktorá obsahuje zlúčeniny kyseliny salicylovej. Práve tieto zlúčeniny dokážu utlmiť bolesť. 

Skúste cviky proti bolesti hlavy 

Od bolesti hlavy vám môžu uľaviť aj rôzne cviky. Jedná sa o úplne nenáročné cviky, ktoré pomáhajú hlavne vtedy, kedy máte stuhnuté krčné svaly. Jeden cvik spočíva v tom, že si pravou rukou siahnete na ľavé ucho a pomaly ťaháte hlavu doprava. Až ucítite, že sa svaly napínajú, vymeníte strany a cvik opakujete. 

Od bolesti hlavy vám môžu pomôcť aj rôzne cviky, ktoré cvičíte pri bolesti chrbta. Bolesť hlavy je totiž mnohokrát reakciou na boľavý chrbát. 

Keď nič nepomáha, je tu studený obklad 

Ak by vám nič nepomáhalo, urobte si studený obklad. Ten pomôže takmer vždy. Stačí, keď do látkového vrecka alebo do uteráka zabalíte drvené ľadové kocky a to potom priložíte nielen na čelo, ale aj na šiji či spánky. Pri tejto „liečbe“ bolesti hlavy počúvajte svoje telo a pokladajte studený obklad tam, kde cítite najväčšie napätie.