Ako vyzerať elegantne aj s kilami navyše? Skúste oversized kúsky

Máte nejaké kilo navyše, a napriek tomu by ste radi boli módne a šik? Našťastie už množstvo módnych návrhárov a výrobcov vychádza v ústrety normálnym ženám, bacuľkám krv a mlieko, ktoré si nelámu hlavu s tým, že sa ich miery nevyrovnajú tým modelkovským. Veselo si žijú svoj život a sú spokojné so svojím telom v takej podobe, v akej im ho príroda nadelila. Aj ony si zaslúžia pekné a slušivé oblečenie. Čo im módny priemysel chystá?

Nesmiete vyzerať ako bezdomovec

Pre bacuľatejšie ženy sa hodí oversized style, ktorý skryje nejaký ten faldík. Avšak stále častejšie po týchto kúskoch siahajú aj ženy štíhle, jednoducho preto, že ide o veľmi pohodlnú a príjemnú módu, v ktorej sa nemusí báť sa niekde posadiť. Nič sa vám nikde neroztrhne, všetko je veľké a pohodlné. Je ale potrebné vedieť tieto kúsky vzájomne kombinovať, aby ste viac než čo iné nepripomínali jedno veľké beztvaré vrece. Nie všetko sa dá vziať ku všetkému. Keď si vezmete oversized plandajúce košeľu ak tomu vrecovité oversized nohavice s rozkrokom pri kolenách, budete vyzerať ako bezdomovec a všetka elegancia je tatam. Ak ale veľkú košeľu doplníte upnutými jednofarebnými džínsami, máte jednoznačne bod, pretože sa v móde vyznáte.

K voľnému vršku sa hodí upnutý spodok

Vzhľadom na to, že oversized sú väčšinou hlavne horné diely oblečenia, teda svetre, košele, bundy, saká, potom treba k nim vyberať upnutejšie dolné náprotivky. K širokej blúzke skvele padne puzdrová úzka sukňa, alebo slim nohavice presne kopírujúce siluetu vašich nôh. Avšak bacuľky s väčšou nadváhou by si mali dať pozor na elastické nohavice. Ak majú napríklad veľmi široké stehná či lýtka, nemusia to vyzerať dobre. Ich siluete lepšie prospeje, ak siahnu ku klasickým rovným nohaviciam s vysokým pásom. Tak budú vyzerať štíhlejšie. Puzdrové sukne tmavej farby v kombinácii s telovými pančuchami sa ale báť nemusia. Tmavá opticky zužuje a decentná farba pančúch nezdôrazňuje žiadne nedostatky.