Ako „vyžehliť“ oblečenie bez žehličky?

Ak sledujete rôzne sociálne siete, potom ste iste zbystrili aj to, že sú teraz plné rôznych videí, ktorá nám väčšinou ukazujú najrôznejšie tipy na varenie, nové recepty alebo to, ako správne používať veci, ktoré síce bežne používame, ale nesprávne. Nazývajú sa vždy „hacks of …“ a vždy nám otvoria oči. Napríklad nám ukázala vychytávky so soľou alebo s inými bežnými vecami, ktoré sa nachádza v našej domácnosti. Dokonca sa stretneme aj s takými tipy, ako vyžehliť oblečenie, bez toho aby sme použili žehličku.

Predsa len žehlička je niečo, čo nám „žerie“ elektrinu. Veľakrát chceme ušetriť, inokedy sa nám môže pokaziť žehlička a my nutne potrebujeme danej tričko alebo košeľu či šaty. Našťastie existuje jedno riešenie, ktoré síce chce trochu času, ale stojí to za to.

Voda je hotový zázrak

Všetko to spočíva vo vode. Samozrejme keď máme bielizeň ešte len vyprané, je nutné, aby sme ho nechali uschnúť. Ak však je bielizeň mokré, máme trochu menej práce. Stačí si len obľúbený kúsok povesti na ramienko a nechať ho v priestore. Vďaka tomu, že vo vode nie je nič pokrčené, tak nám takto pekne rovnomerne uschne daný kúsok oblečenia. Len musíme mať daný kúsok zavesený niekde v priestore.

Túto vychytávku treba využívajú módne kostymérky, pretože treba majú veľa košieľ, ktoré nestíhajú vyžehliť. Keď je voľne zavesí niekam do priestoru, majú o žehlenie postarané.

Pre rýchlo uschnutí použite fén

Ak však daný kúsok potrebujete naozaj takmer ihneď, musíte použiť fén. Pokiaľ sa vám teda žehlička pokazila a nestojíte o šetrenie elektrinou, potom práve fén sa nebojte použiť. Opäť zaveste mokré oblečenie do priestoru a fénujte.

Ak oblečenie nie je mokré, stačí ho jemne pokropiť treba rozprašovačom, ktorý bežne používate na svoje kvetinky. Práve vďaka rozprašovači potom dosiahnete rovnakého efektu, ako keď je bielizeň sotva po vypraní.