Ako vyhnať stres a nahromadené napätie z tela?

Práca dokáže byť veľmi stresujúca, ostatne ako všetko na svete. Každý človek vie, ako veľmi je v strese, keď nestíha odovzdať prácu v termíne. Do stresu môžu človeka dostať aj kolegovia, ktorým sa nevedia hovoriť nie. Často sa v nás hromadí napätie aj po príchode domov, keď sa s partnerom nepohodneme alebo keď nie je všetko tak, ako chceme, aby bolo. Stres či nahromadené napätie je pre človeka veľmi ubíjajúce a nemá to dobrý vplyv na naše zdravie. Nedovoľme, aby nás práve stres či napätie postupne zruinovalo a naučme sa, ako stres a nahromadené napätie vyháňať z tela.

Keď je človek v strese a keď v ňom drieme nahromadené napätie, ktoré po prebudení urobí veľkú kalamitu, treba si rýchlo oddýchnuť, spomaliť, takzvane „vypnúť“. To ide napokon len na niekoľkých miestach.

V meditačnej pyramíde

Zbaviť sa stresu a nahromadeného napätia vám pomôže napríklad meditačná pyramída, do ktorej si len na pár chvíľ sadnite. O meditačných pyramídach sa hovorí, že sú to liečivé pyramídy, ale treba brať toto označenie s nadsadením. Meditačné pyramídy skôr poskytujú priestor na meditáciu, relaxáciu, odpočinok.

Na každého človeka pôsobia takzvané pyramídy energie inak. Niekto sa cíti po pár minútach strávených v pyramíde tak oddýchnuto, ako keby spal dlhé hodiny. Niekomu pyramídy energie pomáhajú s rýchlejším uzdravením, inému dodajú energiu. Vďaka pyramidálnej energii, ktorá v meditačnej pyramíde, dôjde k zbaveniu stresu a napätia. Vyskúšajte to teda tiež.

Vo vani

Ako lepšie zahnať stres ako vo vani. Keď je toho na človeka veľa, keď potrebuje zrazu úplne „vypnúť“ a nemyslieť na nič, napustí si horúcu vaňu s penou, do ktorej sa ponorí av ktorej relaxuje. Keď sa k tomu ešte pridá relaxačná hudba, ktorej tóny sa nám budú lianuť do uší, potom sa dočkáme úplného uvoľnenia, pri ktorom stres zmizne z tela.