Ako vyčistiť škrabance z lodičiek?

Topánky nie sú práve to najlacnejšie, čo si väčšinou kúpime do svojho šatníka. Väčšinou si kupujeme hlavne tričká alebo džínsy či šaty, ale raz za čas svolíme aj zakúpenie topánok, pretože bez nich to skrátka nejde. Ak však svolíte ku kúpe topánok, pripravte si viac ako päťstovku, pretože vkusné, štýlové topánky za menej neoboznámila (ak sa vám teda nepošťastí nájsť obuv v zľave).

Vďaka tomu, že topánky nie sú práve to najlacnejšie, čo si môžeme kúpiť, sa väčšinou stáva, že sa o ne snažíme čo najviac starať – teda aspoň zo začiatku. Napríklad také biele tenisky sa neustále snažíme umývať, aby zostávali čo najdlhšie biele, ďalej sa taky snažíme o to, aby sme šnúrky mali neustále v takej farbe, v akej sme ich kupovali. Lenže samozrejme toto staranie nevydrží dlho a väčšinou tenisky sa nám zašpiní tak, že už nejdú ani vyprať.

Našťastie u niektorých typov obuvi sa len tak ľahko nezašpiní, ale môžu sa napríklad poškriabať. Sú to napríklad semišové topánky alebo hlavne lodičky. U lodičiek nás to ale mrzí viac, pretože ak si žena kúpi lodičky, tak k nim pocitovo privinie.

Ako teda očistiť škrabance z lodičiek?

Ak sa stane, že lodičky bohužiaľ budú mať nejakú vadu na kráse v podobe škrabance, potom by sme ich rozhodne nemali vyhadzovať. Veď to nebola najlacnejšie obuv a navyše sa s tým dá niečo robiť. Stačí, keď si vezmete odlakovač. To teda platí u lesklých lodičiek. Odlakovač si nalejte na vatový tampón a utrite jemne škrabanec z lodičiek. To vám dokonale pomôže zotrieť nečistoty. Akurát dbajte na to, nech škrabanec nestierajú zbytočne dlho, aby ste nepoškodili celkový lak lodičiek.

A čo robiť u semišových lodičiek?

Samozrejme si môžete zaobstarať aj semišové lodičky, ktoré sú dnes pomerne populárne. U semišových lodičiek sa väčšinou natiahnite po nejakom špeciálnom prípravku, ktorý vám odporučí v predajniach obuvi. Na semiš sa nesmie s mydlom, teda siahnite po kvalitných lieku, ktorý je určený len na to.