Ako vybrať dobre padnúce džínsy

Čo tvorí základ každého šatníka? Sú to bezpochyby džínsy. Lenže práve džínsy sú kúskom, ktorý sa nevyberá zrovna ľahko. Veľakrát niekde škrtí, inde ťahá. Nie je to s ním skrátka ľahké. Preto ak zvažujete, že si jedny zaobstaráte do svojho šatníka, máme pre vás niekoľko tipov, ako si ty dobre padnúci zvoliť. Nech sa v nich skrátka cítite neustále pohodlne.

Typ postavy ako hlavný pomocník pri výbere

Kľúčové je zistenie, aký je váš typ postavy. Ste majiteľkou rovného pása alebo možno vašu postavu prirovnať k hruške? Či k jablku? Pre každý typ figúry sú vhodné úplne iné džínsy. Kým ženám s širokými bokmi pristanú skôr voľnejšie džínsy rovného strihu, ktoré zvýraznia pas, a naopak odtrhnú pozornosť od bokov, ak ste majiteľkou chlapčenské postavy, pristane vám budú nohavice s vysokým pásom, ktoré môžu byť asymetricky strihané.

Vyznajte sa v strihoch

Pred výberom džínsov by ste mali vedieť, aké džínsy sú ktoré. Najmä ak si ich neradi skúšate v kabínkach, je pre vás znalosť jednotlivých strihov kľúčová. Napríklad jeggins sú extrémne úzke. Sú takým hybridom medzi džínsy a legínami. Väčšinou sú z elastickejšie materiálov, aby dokonale obopínali ženskú postavu.

Skinny sú zase pre slečny s dlhými nohami, regular je rovný strih a je vhodný pre ženy s väčšími bokmi, pretože je zbytočne nezvýrazňuje.

Výška sedu rozhoduje tiež

Medzi rozhodujúce parametre patrí tiež výška sedu. Jednotlivé strihy džínsov sa môžu líšiť práve týmto kritériom a je na vás, či sa rozhodnete pre bokový strih alebo džínsy končiace tesne pod pupkom. Toto je otázka len vlastného vkusu a preferencií.

V posledných rokoch sú hitom predovšetkým džínsy s vysokým pásom, ktoré sú do pása a končí mierne nad pupkom. Hodí sa pre ženy, ktoré majú úzky pás, pretože ho dokážu úplne fantasticky podčiarknuť.