Ako správne vybrať detský náušnice?

Nákup prvých detských náušníc je dôležitým okamihom každého rodiča. Ak si neviete rady s ich výberom, potom je tento článok robený priamo pre vás. Dozviete sa v ňom všetky dôležité informácie, ktoré budete potrebovať pre dokonalý výber. 

  1. Výber vhodného materiálu 

Práve výber materiálu je kľúčový. Aby ste sa vyvarovali alergickej reakcii je najspoľahlivejšie siahnuť po bielom, alebo tradičným žltom zlatu. Riziko alergických reakcií je u zlata najmenší a ak by sa nejaká komplikácie vyskytla, bude spôsobená prídavkom kovu do zliatiny. 

Tip: Pozrite sa na kvalitné detské zlaté náušnice a vyberte si z mnohých krásnych tvarov. Chcete napríklad štýlovú sadu pre matku i dcéru v jednom? Alebo prevedenie z ružového zlata? Výber je len na vás. 

  1. Výber tvaru náušníc 

Detské náušnice by mali mať zaoblené hrany, aby sa vylúčilo poranenie. Na trhu sa môžete stretnúť s veľkým množstvom rôznych tvarov. Medzi najobľúbenejšie prevažne patrí motívmi zvieratiek, hviezdičiek, kvietkov či srdiečok. 

  1. Výber ideálneho zapínanie 

Tiež zapínanie detských náušníc musí byť v prvom rade bezpečné a praktické. Najlepším a najbezpečnejším typom zapínanie je detská brizura – teda zapínanie spredu na háčik. Takéto náušnice sa tiež pohodlne nasadzujú a dávajú dole.