Ako skvalitniť spánok. Nie je to len o doplňovaní vitamínov

Aj keď sa niekomu môže zdať, že spať každý deň sedem hodín je príliš veľa, v skutočnosti je tento čas strávený spánkom nevyhnutný. Počas spánku totiž dochádza k veledôležitým procesom v ľudskom tele, kedy sa triedia podnety nazbierané počas dňa, ďalej sa tiež regenerujú orgány a pripravujú na nadchádzajúcich dvadsaťštyri hodín. Večerná, respektíve nočná činnosť tak musí byť skutočne kvalitná. Lenže ako podporiť kvalitu spánku?

Doplňte potrebné vitamíny

Bez spánku nemožno žiť. To je známy fakt, ktorý vedeli už pred rokmi. Nikdy sa však nevedelo, koľko hodín spánku môžeme označiť za „značka ideál”. Dnes už vieme, že je ideálne spať sedem hodín, maximálne osem, ale nikdy nie viac ani menej. Nevyspanie rovnako ako prespanie sú pre zdravie rovnako škodlivé.

Aby ste predchádzali tomu, že budete mať rozhodený celý deň, je vhodné dopĺňať do tela vitamíny a minerály, ktoré sú na spánok vhodné. Dopĺňať ich môžeme nielen pomocou doplnkov stravy, ale hlavne aj kvalitnými stravovacími návykmi, ktoré majú vplyv na zdravie, fyzický vzhľad i celkovú efektivitu človeka. Nie je to však len o potrebných vitamínoch.

Investujte do kvalitného zariadenia spálne

Pokiaľ sa chcete radovať z kvalitného spánku, je veľmi dôležité investovať do kvalitného zariadenia spálne. Posteľ, matrac a tiež okolitá teplota hrajú rolu. Podľa starého čínskeho učenia feng shui by sme sa mali vyvarovať aj tomu, že pod posteľou budeme zhlukovať veľké množstvo vecí. Spálňa nie je skladisko, tak na to myslite a podporte tým kvalitu svojho spánku.

Počas spánku by tiež mala byť spálňa v zahalení noci. Vedci totiž dokázali, že pokiaľ máte v mieste, kde spíte tmu, pozitívne tým ovplyvníte spánok a predídete bolestiam hlavy.

Čo tiež pomáha je vybudovanie spánkovej rutiny. Hovoríme o jednej z najdôležitejších vecí. Každý človek by mal nielen chodiť spať v jeden čas, ale aj by sa zhruba v rovnakom čase mal prebúdzať.