Ako šiel čas s lodičkami, alebo ako sa menila typicky dámska obuv

Rovnako ako páni vlastné kopačky, tak aj dámy majú svoju typicky dámsku obuv, ktorou sú lodičky. Lodičky patria dnes k tej najobľúbenejšej obuvi, aj keď je taká nepohodlná. Dokážu totiž doslova zázraky s postavou. Pokiaľ ste žena menšieho vzrastu, nosíte lodičky aj napriek spomínanej nepohodlnosti, pretože krásne opticky predĺžia nohy, teda dôjde k optickému zvýšeniu postavy. Aj keď sú lodičky bežnou súčasťou botníkov žien, máloktorá žena by dokázala popísať, ako s nimi šiel čas. Pôvodne nevyzerali tak, ako dnes. Pôvodne vyzerali inak.

Všetko začalo nízkymi podpätkami

Predtým podpätky neboli také, aké ich poznáme dnes. Aj keď sa retro vracia, úplne pôvodné lodičky sa zatiaľ nevrátili. K tým typickým lodičkám, ktoré sa radia k tým prvotným, patria lodičky s minimálnym podpätkom. Ten mal sotva pár centimetrov, lodičky boli obohatené o spony či iné podobné blyštivé aplikácie.

Nasledovali lodičky do špičky

Neskôr sa do módy dostali trochu iné lodičky, už s vyšším podpätkom, ktoré poznáme aj teraz. Ide o lodičky, ktoré sú tvarované do špičky a ktorých podpätky meria aj desať centimetrov. Práve tieto lodičky sú trendom, ktorý sa vrátil zo sedemdesiatych rokov. Jedná sa o istý módny comeback alebo retro kúsok, ktorý je populárny aj teraz.

Zatiaľ čo dnes sú moderné predovšetkým matné lodičky rôznych farieb, vtedy sa nosili najmä lesklé lodičky pestrých farieb, ktoré zdobili každý look. Vždy svojou farbou rozžiarili akýkoľvek outfit, čo ocenili aj ženy, ktoré milovali neutrálne farebné prevedenia.

Potom prišla éra zaguľatených lodičiek

Aj keď sú lodičky do špičky hitom dnešnej doby, chvíľku na pultoch obchodov neboli dostať, a to predovšetkým z toho dôvodu, že ich vystriedali zaguľatené lodičky. Išlo o lodičky, ktoré boli na chlp rovnaké, teda až na tvar špičky. Špička lodičky bola zaguľatená. Aj keď boli topánky na prvý pohľad veľmi atraktívne, na nohe tak pekne nevyzerali. Ženy však dali prednosť vzhľadu lodičiek ako celkovému vzhľadu.