Ako sa zbaviť celulitídy?

Celulitída je niečím, čo trápi prakticky každú ženu. Zatiaľ čo niektorá nad touto nedokonalosťou mávne rukou, iná sa snaží ju maximálne eliminovať. Pokiaľ patríte na druhú stranu barikády, musíte si uvedomiť, že ponúkanie riešení sľubujúce, že vás zbaví problémov veľmi skoro, nie sú väčšinou efektívne a dostatočne účinné. Pohyb, pitný režim a pár ďalších vecí sľubujú dlhodobé a vytúžené výsledky, aj keď neprichádza lusknutím prstov.

Zdravá strava

Je od pradávna jasné, že celulitída nezmizne bez nejakého pravidelného pohybu. Okrem dostatočného množstva fyzických aktivít však do boja proti kožnej nedokonalosti vyšlite aj zdravú stravu. Celulitída totiž vzniká aj vplyvom nadbytočných podkožných tukov, ktoré vyplýva predovšetkým z nezdravého stravovania.

Váš jedálniček by sa teda mal zostavovať z ovocia a zeleniny. Skúste radšej obmedziť pečivo, doprajte si ho napríklad len na raňajky, a to v celozrnnej alebo podobnej verzii.

Hormonálna antikoncepcia

Už ste možno počuli o tom, že hormonálna antikoncepcia spôsobuje v ženskom tele množstvo nepriaznivých zmien. A vedeli ste tiež, že môže stáť za vznikom celulitídy? Či už si vyberiete nízkohormonálne alebo úplne nehormonálne, napriek tomu tu visí vysoké riziko vzniku kožnej nedokonalosti.

Ak predsa len túžiš po nejakej podobnej ochrane predpísanej gynekoložkou, je možné použiť napríklad teliesko, ktoré je dlhodobejšie, a nakoniec aj šetrnejšie k telu.

Masáž a krémovanie

Rovnako ako tehotné ženy predchádza striám iba tak, že sa pravidelne a dostatočne mažú, k podobnému kroku sa musia odhodlať aj ženy, ktoré trápia celulitída. Krémovanie každý večer je kľúčom ku krásnej, sviežej pokožke.

Raz za čas zaraďte do svojej dennej rutiny aj účinnú masáž, vďaka ktorej perfektne prekrvíte telo a poriadne preženiete tukové bunky, ktoré sa v nohách mohli usídliť.