Ako sa starať o pleť pod rúškom?

Rúšky sa stali neoddeliteľnou súčasťou našich životov. Stojí za tým nový typ ochorenia zvaného COVID-19, ktorý nás sužuje už nejaký ten piatok. V súčasnej dobe sú rúšky stále ešte nariadené, čo človeka vedie k jednej veci, a síce k otázkam, ako sa starať o svoju pleť. Najmä ženy, ktoré majú citlivú a chúlostivú pleť, trpia pod rúškom, pod ktorou sa pleť naozaj nadmieru potí, navyše pod ktorou pleť samovoľne nemôže dýchať. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí sa chcú vedieť, ako sa o svoju pleť starať aj v skryte rúška, poďme si niekoľko tipov prezradiť.

Pleť hydratujte a pravidelne čistite

Pokiaľ ste v minulosti zavítali ku kozmetičke, bolo vám iste povedané, že o pleť sa musíte poriadne starať a že ju musíte pravidelne čistiť. V súčasnej dobe je viac než nutné zbavovať pleť najrôznejších nečistôt a tiež odumretých buniek, preto na čistenie pleti nezabúdajte. Rovnako nezabúdajte na hydratáciu s pomocou hydratačných krémov. Začnite používať aj prípravky zbavujúce pleť mazu, pretože aj toho je naraz na pleti viacero.

Čo najmenej sa maľujte

Líčenie patrí ku každodenným rituálom žien. Lenže je pravdou, že pokiaľ sa ženy chcú po karanténe prebudiť s krásnou a čistou pleťou, mali by make-up čo najviac obmedziť. Vo vlhkom prostredí pod rúškom totiž dochádza k intenzívnejšiemu pôsobeniu chemických látok, ktoré sú v dekoratívnej kozmetike obsiahnuté. Najväčšími zabijakmi peknej pleti pod rúškom sú tak make-upy, púdre alebo samozrejme tvárenky.

Vždy majte rúšok čistý

Nadmieru dôležitá je samozrejme čistá rúška, ktorá má chrániť nielen vás, ale aj vaše okolie. Po každom použití je nutné textilnú rúšku vyprať na deväťdesiat stupňov najmenej, prípadne je dobré ich vyvariť a následne prežehliť. Čistou rúškom budete chrániť ako svoju pleť, tak samozrejme aj sami svoje zdravie.