Ako sa správne starať o plavky?

Plavky dostali v lete veľa zabrať. Ak ste boli pri mori, dostali zabrať dvakrát viac. To sa však dalo čakať, veď leto je jediné ročné obdobie, počas ktorého ich môžeme tak často vytiahnuť na verejnosť. Aby ste však plavky nemuseli kupovať každý rok, existuje niekoľko tipov, ako sa o ne správne a dobre starať, aby vám vydržali čo najdlhšie. Vďaka našim tipom poviete zbohom vyblednutým farbám, vyťahanou košíčkom alebo napríklad popraskaným gumičkám. Takto už vaše plavky naozaj nikdy nedopadnú.

O plavky so chcete dobre starať hlavne vtedy, kedy sú nové. Nechcete, aby sa vám po prvej dovolenke pri mori poškodili natoľko, že by ste ich museli vyhodiť. Preto sa o ne správne starajte a vydrží vám omnoho dlhšie než ich predchodkyne.

Perte na nízky stupeň

Plavky raz za čas potrebujú vyprať, o tom niet sporu. Ak však smieme niečo odporučiť, odporúčame je práve maximálne na tridsať stupňov Celzia, teda na najnižší stupeň. Plavky počas prania zbavíte chlóru alebo morskej soli, ktorá sa v nich uchopila. Tiež je zbavíte piesku a okrem iného aj potu, ktorý do seba plavky tiež vsakujú.

Pri praní plaviek sa tiež odporúča dať ich do ochranného vrecka. Nepoužívajte aviváž, pretože tá môže znížiť elasticitu a tiež môže spôsobiť zašednutiu farieb.

Sušte je vždy naruby

Odporúčame ich tiež sušiť vždy naruby. To napokon platí aj u prania. Ak budete prať plavky naruby, predídete vyblednutie farieb. Čo sa týka sušenie plaviek, sušte je zásadne v uzavretom priestore, ideálne na chladnom mieste. Na priamom slnku plavky nesušte, to sa neodporúča.

Nikdy nesušte plavky v sušičke, inak dôjde k zničeniu ich pružnosti a stratí svoju farbu. Rovnako tak sa plavky nesmie žehliť, a to z rovnakého dôvodu. Odborníci tiež odporúčajú nedávať ich do pary ani do sauny, pri týchto činnostiach trpia hlavne ich lepené švy.