Ako išiel čas s kravatami

Ak mierite na nejakú svadbu alebo na ples, potom si väčšinou obliekate oblek alebo košeľu, ku ktorej vkusne doplníte nejakú kravatu. Kravata sa hodí k akejkoľvek košeľu, ale dbajte na to, že s pestrofarebnými košeľami neurobíte práve najlepší dojem. Radšej voľte vkusnú, neutrálne košeľu, vďaka ktorej budete vždy vkusne oblečení. K nej potom doplňte nejakú farebnú kravatu.

Avšak je nutné poznamenať, že u kravát je nutné si dávať pozor. V módnom svete sme zvyknutí na to, že sa jednotlivé trendy neustále mení. Niektorí páni si myslia, že u kravát je tomu inak, ale nie je. Aj kravaty sa mení s tým, ako ubieha čas.

Poďme si teda spomenúť, ako šiel čas s kravatami – ako sa začínalo, aké široké boli, aké voliť dnes, ak nám sú obľúbené a dnes veľmi štýlové motýliky nepríjemné.

Najskôr viedla široká variant a farbičky

Kravaty sme si zapamätali najskôr ako široké kravaty, ktoré nám vždy úplne zahalili košeľu, ak sme mali oblek. Tieto široké kravaty boli populárne hlavne v deväťdesiatych rokoch, keď sa kupovali najmä farebné varianty. Vzorom sa dávala zelená, ale dnes už tieto kravaty hodnotíme ako módny hriech, ktorého by sa nemal dopustiť žiadny muž.

Potom široké kravaty vystriedali užšie, ale jednofarebné

Nasledovala éra o niečo užších kravát, ktoré sa však už nekupovali vo vzoroch, ale iba jednofarebné. Teda sa nám móda trochu umúdrila, ale stále by tieto kravaty dnes nesklidil žiadny úspech alebo pozitívny ohlas.

A čo vedie teraz?

Dnes však vedú jedine úzke viazanky. Čím užšie, tým lepšie. K tomu všetkému sa pridáva miniatúrne vzor – treba bodkami. Viazanky v tejto podobe majú len zahaliť gombíky na košeli. Sú veľmi vkusné a štýlové. Ak by ste nechceli voliť motýliky, ktoré sú dnes uprednostňované, potom rozhodne siahnite po úzkych vázankách buď jednofarebných, alebo s jemnými miniatúrnymi vzormi.