Ako hravo vyčistiť zašlé striebro

Doplnky sú súčasťou outfitu, o tom niet pochýb ani sporu. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí milujú striebro namiesto zlata, potom vás určite mrzí, že striebro pri dlhodobom používaní zaobchádza, je špinavé. Našťastie pokiaľ sa nejedná o bižutériu, ktorá vám po častom a pravidelnom používaní začína hrdzavieť, je možné so zašlým striebrom niečo robiť. Možno ho našťastie vyčistiť, a to rovno niekoľkými spôsobmi. Viete, ako ho hravo vyčistíte?

Či už chcete vyčistiť strieborné doplnky alebo strieborné príbory objavené na pôde po babičke, poradíme vám, ako hravo na ich čistenie. Uvidíte, že po chvíli bude aj zašlé striebro ako nové.

Na zašlé striebro so zubnou pastou

Skvelým pomocníkom vám bude obyčajná zubná pasta, ktorú obvykle máte po ruke alebo v domácnosti. Ide o nepostrádateľný prostriedok nielen na zdravý a biely úsmev, ale aj na čistenie striebra. Zubná pasta totiž obsahuje látky, ktoré šperky zbavia ľahko nečistôt. Stačí naniesť na handričku (ideálne flanelovú handričku) malé množstvo pasty a jednotlivé šperky v ňom očistiť. Môžete samozrejme použiť aj zubnú kefku, aby ste sa dostali aj do najmenších pazúrov šperkov.

Na zašlé striebro s octom aj citrónovou šťavou

Nemusíte si zaobstarať žiadne špeciálne čistiace prostriedky na šperky, stačí vám len to, čo máte v domácnosti. To napokon dokazuje aj ďalší tip, ktorý prinášame. Na zašlé striebro totiž efektívne funguje aj ocot alebo citrónová šťava. Stačí do citrónovej šťavy alebo octu iba ponoriť jednotlivé šperky a počkať. Odborníci odporúčajú obe suroviny zmiešať, aby nedochádzalo k narušeniu povrchu striebra. Po pätnástich minútach v zmesi potom striebro vytiahnite a dokonale usušte.

S jedlou sódou proti zašlému striebru

Na zašlé striebro efektívne funguje pasta z jedlej sódy. Jedná sa o univerzálny čistiaci prostriedok, ktorý opäť nájdete aj vo svojej domácnosti. Pastu si ľahko pripravíte z jedlej sódy a vlažnej vody.