Aké vážne choroby sú u detí nebezpečne časté?

Pod pojmom choroba si iste väčšina z vás predstaví iba chrípku alebo angínu, čo sú samozrejme veľmi nepríjemné choroby, ktoré však mnohokrát nie sú práve príliš nebezpečné, ale sú samozrejme časté. Jedná sa však o chorobe, ktoré nás navštívi počas zimy. Veď aj tento rok sme sa stretli s chrípkovou epidémiou, ktorá donútila veľké množstvo škôl zavrieť kvôli nedostatku detí v laviciach. Ovšem samozrejme to nie je iba o týchto chorobách, ktoré každý rok sužujú nielen dospelých, ale aj i deti.

Medzi detské veľmi časté choroby sa však teraz vyskytujú čoraz častejšie nebezpečnejší choroby, ako je chrípka alebo angína. Ide o vírusové ochorenie, ktoré je sprevádzané s dlhou a hlavne mnohokrát aj s nebezpečnou liečbou. Niet sa čomu diviť, keď sa rodičia už sa sebemenšími náznaky rýchlo hrnú k doktorom. Také choroby sú teraz naozaj veľmi časté, a tak sa vždy pri nájdenie takých príznakov obráťte na odbornú lekársku pomoc, ktorá vám častokrát môže rýchlo povedať, či sa jedná alebo nejedná o vážnu chorobu. Niekedy sa jedná len o skopnutý palec, inokedy to môže byť príznak piatej choroby.

Čo je to piata a šiesta choroba a ako sa prejavujú?

Medzi najčastejšie detské choroby sa v poslednej dobe radí predovšetkým piata a šiesta choroba. Ide o vírusové ochorenie, ktoré je veľmi nepríjemné. Čo sa týka piatej choroby, tak sa prejavuje predovšetkým začervenaním na lícach a nosa a postupne sa táto vyrážka prenáša na celé telo a jej šírenie poľavuje až po troch týždňoch. Vyrážka a začervenanie je veľmi bolestivé a následne môže dochádzať k zdureniu kĺbov na rukách a kolenách.

Šiesta choroba sa prejavuje predovšetkým dlhotrvajúci horúčkou, ktorá neustupuje ani po štyroch dňoch. Po poklese teploty sa zrazu začnú vyskytovať vyrážky ružovej farby, a to hlavne na trupe, krku a potom tiež na rukách. Táto vyrážka sa však nerozširuje po tri týždne, ale počas dní Ružovenie pomaly ustupuje.