Aké topánky najviac škodí?

Ženy majú plný šatník najrôznejšie obuvi. Ženy totiž vedia, že obuv tvoria outfit, a tak sa nesmie s výberom obuvi ponáhľať. Zatiaľ čo niektoré kúsky sú po zdravotnej stránke úplne skvelé, iné nie sú práve zdravotníkmi odporúčané. Mnohé topánky totiž rapídne škodí našej nohe. Aj keď nad tým ženy často mávnu rukou, neuvedomujú si, že práve topánky môžu mať vplyv na bolesti chrbta alebo na bolesti hlavy. A tak radšej zo svojho života odstráňte niekoľko konkrétnych typov obuvi, a tým zničíte bolesť, ktorá vás sužuje.

V nedávnej dobe vyplynuli na povrch štatistiky, ktoré tvrdia, že každá druhá žena nosí pravidelne topánky na vysokom podpätku. Toto zistenie zdesil najmä ortopédmi, pretože sa zistilo, že väčšina nositeľných topánok s vysokým podpätkom majú viac ako štyri centimetre. A práve topánky s vyšším podpätkom, než čtyřcentimetrovým môžu spôsobiť nepríjemné zdravotné problémy.

Samozrejme nie všetky zdravotné ťažkosti sú spôsobené vysokými podpätkami. Za mnohé zdravotné problémy môžu aj úplne iné typy obuvi. Aké?

Škodlivé môžu byť aj topánky s plochou podrážkou

Aj keď najviac zdravotných problémov spôsobujú topánky s vyšším ako čtyřcentimetrovým podpätkom, pravdou je, že nielen tieto topánky sú zdraviu škodlivé. Bolesti chrbta alebo hlavy môžu spôsobiť tiež topánky s plochou podrážkou. Mnohí ľudia vsádza na plochú podrážku preto, že si nemyslí, že tým škodí svojmu telu a zdraviu. Škodí však podľa ortopédov i napríklad také žabky, kde plochá podrážka vyniká rovnako ako u balerínok.

Žabky rovnako ako baleríny majú síce nízku a plochou podrážku, ale na druhú stranu majú tvrdú stielku, v čom je problém. Topánky s nízkou podrážkou môžu byť pôvodcom treba zlého držania tela, môžu spôsobovať kuracie oka alebo môžu viesť až ku skrútenie klenby.

Aké zdravotné problémy spôsobujú lodičky?

Vráťme sa však ešte k lodičkám. Ponúka sa otázka, ako lodičky môžu ženám uškodiť. Ortopédi sa zhodujú na tom, že lodičky skracujú látkovej svaly, veľmi škodí kolenám, členkom i krčnej chrbtici, navyše ničí správne držanie tela.