Aké ostrovy sa radí k tým najkrajším na svete?

Cestovanie sa v dnešnej dobe stalo veľmi obľúbenou činnosťou. Niet sa čomu diviť, môžete cestovať autom, vlakom, loďou i lietadlom a všetky spôsoby nie sú to najdrahšie, čo si v živote kúpite. Aktuálne sa cestuje hlavne na rôzne ostrovy, nie do krajín celého sveta. Ostrovy totiž ponúkajú možnosť cestovať na vlastnú päsť, kedy budete spoznávať okolitú prírodu a obyvateľov, ktoré len tak niekde inde nestretnete.

Aktívne dovolenky sa všeobecne stali viac vyhľadávanými než dovolenky, pri ktorých len ležíte v bazéne alebo sa vyvaľujú na pláži. Ľudia chcú niečo podnikať, niečo vidieť, nielen sedieť na zadku alebo ležať na chrbte a počúvať síce krásny, ale tak krásne stereotypné mora.

Ak plánujete teraz niekam vyjsť, možno by ste mohli zamieriť taky na nejaký ostrov, na ktorom sa budete cítiť ako v raji. Prinášame vám zoznam tých ostrovov, ktoré sa radia k tým najkrajším na svete.

• Bora Bora

O Bora Bora ste iste počuli. Jedná sa o nádherný ostrov, ktorý je naozaj doslovným rajom na zemi. More je tu tak číre a čisté, že vidíte na úplné dno, aj keď je to niekoľko metrov hlboko. Spanie pod holým nebom je tu neopísateľne dobrodružné. Príroda je plná tajomstiev, ktoré sa rozhodne nebojte objavovať a rozlúštiť.

• Marco Island

Ak si pod ostrovom predstavíte krásne, biele piesočné pláže, k tomu húfy surfistov, ktorí sa predháňajú v tom, kto zíde väčšia vlnu, alebo si predstavíte pobrežné hliadku v tých plavkových, oranžových šortkách, ako tomu bolo v tom rovnomennom seriáli z deväťdesiatych rokov, potom musíte zájsť na Marco Island na Floride. Táto predstava sa vám stelesní do bodky.

• Veľkonočný ostrov

Ak ale túžite po tej aktivite a po poznávanie histórie, po zbieranie zážitkov, potom by ste mali zamieriť na Veľkonočný ostrov, pretože to je zážitok naozaj na celý život. Zájsť si sem síce nie je práve to najlacnejšie, ale takú veľkú radosť by si mal dopriať každý z nás.