Aj vaše prsty si chcú dopriať luxus – skúste prstene

Ženy si potrpia na šperky, preto ten najlepší darček, čo môžu ženy od mužov dostať, sú práve šperky. Ak teda páni nevedia, čo kúpiť svojej milovanej partnerke k výročiu, k narodeninám alebo k Vianociam, iste je vždy dobré voliť krásny šperk. Ovšem je veľakrát nutné, aby sa predtým poradili s odborníčkou, pretože niekedy je pánsky vkus trochu vedľa (to musíme uznať každý, i páni). Navyše ak je tam predavačka ženského pohlavia, tak isto vždy skvele poradí. V šperkoch sa ženy väčšinou zhodnú, čo je práve jedna oblasť, v ktorej sa nehádajú. Šperky však nie sú iba o náhrdelníkoch alebo náramkoch. V poslednej dobe sa rozbehol veľký trend najmä v prsteňoch, a to zrovna v tých masívnych.

Čím väčšie, tým lepšie

Mnoho ľudí pozná tú osvedčenú klasiku jednoduchého prstienka s drobným kamienkom. Lenže taký sa hodí predovšetkým k zásnubám a nie k obyčajnému looku. Pokiaľ hodláte zaujať svojimi šperky, voľte na prsty jednoznačne niečo masívnejšieho. Vyhnite sa však takým prsteňom, ktoré sú cez niekoľko prstov. Nejedná sa o metalový trend, ale o hlúpu novinku vo svete nevkusných trendov. Skúste to s prsteňom, ktorý vám bude siahať napríklad po kĺb. Taká veľkosť je stále prijateľná. Nedávajte však na jeden prst viac prsteňov, to je hotové tabu. Ideálne je mať jeden prsteň na prostredníka alebo dva prstene, a to jeden na palci či malíčku a druhý vždy o dva prsty ďalej.

Teraz sú však tiež veľmi aktuálna prstene s kameňmi. U tých to s veľkosťou až tak nepreháňajte. Skúste to skôr so stredne veľkou veľkosťou. Ak máte však tučnejšia prsty, prejdite k menej masívnemu vzhľadu. Masívne prstene vyniknú najviac na chudých Prstić, pretože budú skvele žiariť na míle ďaleko. Okrem iného však nesmiete kombinovať prstene a náramky. Pokiaľ máte obidva tieto doplnky masívne, nehodí sa k sebe. Najlepšie je kombinovať náušnice a prsteň alebo náhrdelník a prsteň. S takými šperky to naraz naozaj nepreháňajte, pretože by ste vykúzlil len zmätený a preplácaný dojem.