5 najčastejších druhov sukní

Správne zvolená sukňa podčiarkne prednosti, skryje nedokonalosti a nechá vyniknúť ženskosť. Pri výbere nehrajú rolu len trendy, ale aj tvar a výška postavy. Strihov sukní na trhu existuje celý rad a vyznať sa v nich nie je len tak. Aké sú tie najobľúbenejšie a najlichotivejšie?

Áčková, alebo kolesová?

Áčková sukňa je úplnou klasikou, ktorá pristane prakticky všetkým typom postáv a je možné ju obliecť pri formálnych udalostiach aj voľnočasových aktivitách. Záleží len na materiáli a na tom, s čím ju kombinujete. Ako už názov napovedá, áčková sukňa má tvar rozširujúceho sa písmena A, čím zvýrazní pás a zakryje silnejšie stehná. Ideálna dĺžka je po kolená, štíhle ženy ale môžu pokojne nosiť aj kratšie.

Kolesová, prípadne polkolesová alebo štvrťkolesová sa trochu podobá očkovej sukni, je ale objemnejšia a viac sa rozširuje. Podobne ako predchádzajúci strih pristane prakticky všetkým postavám, kedy sa postará o výraznejší pás a decentné zakrytie silnejších nôh.

Puzdrová sukňa vám zalichotí

Puzdrová sukňa pristane ako štíhlym dievčatám, tak ženám bujných tvarov, stačí len vybrať ten správny materiál. Veľmi štíhle ženy môžu siahnuť po pružných a úpletových materiáloch, zatiaľ čo ženy s oblejšími krivkami by mali voliť skôr pevnejšiu látku, ktorá sformuje siluetu. Či už je ale vašou prednosťou úzky pás, pekné nohy alebo pekne tvarované boky, puzdrová sukňa pritiahne pozornosť na to správne miesto.

Na balónovú sukňu pozor

Balónová sukňa si získala pomerne veľkú obľubu, a to napriek tomu, že pristane len veľmi štíhlym ženám s dlhými, chudými nohami. Ostatným pridáva kilogramy. Je charakteristická stiahnutím v páse, riasením a ďalším stiahnutím v oblasti dolného okraja. Jej dĺžka nesmie byť dlhšia ako po kolená.

Zavinovacie sukne vykúzlia aj na silnejšej postave dokonalú siluetu a zároveň nositeľke dopraje maximálne pohodlie. Svoj názov dostala podľa obliekania zavinutím okolo pása, čím sa vytvorí sexy rozparok. Väčšinou sa s nimi stretneme v dĺžke po kolená aj dlhšie, tak totiž predĺži postavu a zoštíhli ju.