4 tipy, ktoré si osvojiť a schudnúť

Chudnutie nie je veda, aj keď sa to niekomu môže javiť. Áno, je to síce maratón a nie šprint, ale keď si človek nakúpi krásne športové oblečenie, teda pohodlné legíny a tričko na cvičenie, ak tomu osvoja niekoľko tipov, prebytočné kilogramy pôjdu dole úplne samé. Neveríte?

Vynechajte alebo aspoň obmedzte cukor

Kľúčom k vysnívanej a štíhlej postave je predovšetkým zmena jedálnička. Nie nadarmo sa hovorí, že strava je osemdesiat percent úspechu. Vynechajte preto údeniny a tučné ingrediencie, rovnako tak sa vyhnite cukru. Najmä v ňom je kameň úrazu. Mnoho ľudí premýšľa nad tým, ako sa zbaviť nepeknej „pneumatiky“ okolo pása, bohužiaľ práve na nej má cukor vplyv.

Aby ste sa teda zbavili bruška, ktoré býva tou najviac problematickou partiou nášho tela, vynechajte alebo aspoň trochu obmedzte cukor.

Pohyb na programe každého dňa

Odborníci na chudnutie sa zhodujú na tom, že chudnutie je o štyroch pilieroch. Jedným z nich je správny a vyvážený jedálniček, druhým pitný režim, tretím kvalitný spánok a štvrtým pohyb. Práve fyzická aktivita by mala byť neoddeliteľnou súčasťou každého dňa. Preto sa denne hýbte nezávisle na tom, či ste športovo založeným alebo nie.

Pohyb do svojho denného harmonogramu zakomponujte v rôznej podobe. Môže to byť prechádzka alebo výstup schodov namiesto použitia výťahu.

Ide tu o centimetre

Veľa ľudí má tendenciu sa pri chudnutí vážiť. Lenže váha si nás ani pri našej vynakladanej snahe neváži. Radšej siahnite po metre a zmerajte sa. Bolo preukázané, že zmeny budú viditeľné hlavne na centimetroch čiže na prvý pohľad. A o to vám napokon ide, nie?

Človek totiž môže mať naozaj ťažké kosti alebo iba veľa svalovej hmoty. A tá môže číslo na váhe rapídne skresliť.

Hlavne sa dostatočne motivujte

Mať v chudnúcom móde svoj cieľ je samozrejmé, ale mať dostatočne silnú motiváciu, to človeku väčšinou chýba. Pokiaľ sa jej však obrníte, vyhráte.