4 tipy, ako sa udržať v psychickej pohode

Udalosti posledných dní práve nepridávajú do vienka dobrej nálade a psychickej pohode. Skôr v nás hromadia napätie a stres, čo vedie k mnohým zdravotným komplikáciám. Či už vašu psychiku skúša finančná stránka, stratené zamestnanie alebo problémy v rodine, ktoré sú iba výsledkom dlho sa hromadiacich problémov, naučíme vás, ako sa dostať do psychickej pohody. Spôsobov je totiž viac ako dosť.

Majte svoj vlastný režim

Podľa odborníkov človeku pomáha, pokiaľ má svoj vlastný režim. Vytvorenie si akejsi rutiny je pre človeka viac než dôležité, len máločo ho vďaka tomu dokáže vykoľajiť. Preto vstávajte zhruba v rovnaký čas a zhruba v rovnaký čas tiež choďte spať. Ráno si zacvičte, raňajkujte a vydajte sa do práce tak upravení, aby ste sa cítili skutočne dobre.

A samozrejme si nezabudnite vytvoriť denný harmonogram, v ktorom si zaznačte čas na prácu, jedlo, ale aj na pohyb a odpočinok.

Silu pohybu nepodceňujte

Ako už bolo spomenuté, je dôležité si vypestovať svoju každodennú rutinu. Akýsi vlastný režim, ktorý vás nenechá vykoľajiť. A jeho súčasťou by mal byť aj pohyb, ktorého silu by sme v žiadnom prípade nemali podceňovať.

Odborníci sú toho názoru, že by sme sa mali hýbať aspoň tridsať minút denne. Nemusíme samozrejme ubehnúť maratón alebo šprint, ale stačí krátka prechádzka alebo joga v pohodlí domova.

Udržujte kontakt s ostatnými

Aj keď to mnohí nechcú počuť, pre dobro svojej psychiky je dôležité udržiavať kontakt s ostatnými. Nezostávajte v sociálnej izolácii, ktorá nikomu a ničomu neprospieva. Samozrejme si môžete nájsť formu, s akou budete s ostatnými komunikovať. Je na vás, čo zvolíte, ale na kontakt s ostatnými nezavrhujte. Len sa tým ponoríte do svojich vlastných ponurných a negatívnych myšlienok.

Nezabúdajte na odpočinok

Do svojho denného harmonogramu musíte zakomponovať aj odpočinok. A ten opäť môže byť akékoľvek formy. Skrátka také, aby vám vyhovovala a dokázali by ste sa pri nej udržať v psychickej pohode. Zahrajte si napríklad nejakú spoločenskú hru, siahnite po dobrej knihe alebo iba meditujte. Je to na vás.