4 rady, ako v zime nepribrať

Na jar alebo v lete ide chudnutie samo. Zima je ale pre mnohých z nás skôr obdobím priberanie. Chladné počasie ani krátke dni k aktivite príliš nepodporujú. Niet divu, že radšej miesto cvičenie zostaneme doma pod dekou s balíčkom chipsov. S príchodom jari toho potom ale často ľutujeme. Prinášame preto zopár tipov, ako v zime nepribrať! 

Šaláty vymeňte za polievku 

Chudnutie a priberanie sa vždy točí okolo jedla. Niektorí z nás jej celý rok viacmenej rovnako. Šaláty a smoothie by sme ale v zime mali posunúť skôr na druhú koľaj. Naše telo v zime potrebuje hlavne jedlo, ktoré ho zahreje. Ideálne sú napríklad zeleninové polievky. Nebojme sa zaradiť aj strukoviny, ktoré nás zasýtia a dodajú nám potrebné živiny! Chipsy nahraďme potrebné na sucho praženými orieškami. 

Hurá na lyže! 

Kým leto na športovanie priamo nabáda, sa zimou už je to horšie. Málokomu sa chce v mrazoch behať alebo jazdiť na bicykli. Ak nám to zdravie umožní, mali by sme preto staviť na zimné športy. Bežkovanie alebo korčuľovanie na klziskách pre nás bude príjemnou zmenou. Podobne kúzelné môžu byť aj pravidelní prechádzky zasneženou krajinou. Stačí sa len teple obliecť! 

Odpočívajte! 

V zime bývame často unavení a ospalí. Svoje telo by sme mali vždy počúvať a snažiť sa mu uľaviť. Doprajme si relaxáciu aj pravidelný spánok. Podporíme tým aj náš metabolizmus! Spať by sme mali ideálne osem hodín denne. Pred tým, než zaspíme, je dobré z miestnosti odstrániť všetku elektroniku. Spánok potom bude ničím nerušený. 

Počuli ste o kryolipolýze? 

Niekedy sa nám chudnutie nedarí a náš metabolizmus nepracuje podľa predstáv. Elegantným riešením je návšteva špecialistov na dermatológiu.