3 chyby, ktorých sa dopúšťame pri zariaďovaní bytu

Rozhodli ste sa presťahovať alebo len opúšťate svoje rodné hniezdo, čiže sa sťahujete od rodičov do svojho prvého vlastného príbytku? Po presťahovaní všetkých krabíc s vašimi vecami vás čaká ďalšia dôležitá vec, a tým je zariaďovanie interiérov. To sa môže zdať trochu náročné, len čo je pravda. Musí sa zavesiť garniža, na ne následne zavesiť záclony, prípadne závesy a ani montáž nábytku nebude jednoduchá. Pozor si dajte v každom prípade na niekoľko chýb.

Všetok nábytok pri jednej stene

Pred začatím zariaďovania je vhodné si zistiť, čo sa práve nosí. Trendy sa vo svete bývania menia podobne rýchlo ako vo svete módy, preto pokiaľ si budete udržiavať bystré oko, neurobíte zle. Napríklad predídete jednej veľkej chybe, a tej je – neustále umiestňovanie prakticky všetkého k jednému jedinému múru. Nemusíte si zo svojho príbytku stavať hradbu – buďte kreatívni a posúvajte nábytok viac do stredu miestnosti.

Tým, že budete efektívne využívať priestor nebude váš interiér vyzerať príliš preplnene, ale taktiež bude pôsobiť veľmi moderne a útulne. Riaďte sa v tomto prípade svojim inštinktom, ktorý určite nesklame.

Podlahy nepodceňujte

Pri zariaďovaní bytu (ale aj domu) robíme ďalšiu veľkú chybu, a tou je zabúdanie na podlahy a koberce. Väčšinou to končí tým, že na podlahy umiestnime nábytok, prípadne podlahu vystelieme jedným veľkým celoplošným kobercom a tým je hotovo. Lenže hrať sa s podlahami je tiež kľúčové a speje to k tomu, aby sa z vášho interiéru stal veľmi pôsobivý a príjemný interiér.

V súčasnej dobe sa napríklad preferujú menšie kusové koberčeky, ktoré dodávajú interiéru šmrnc. Volíme správnu veľkosť – koberček by mal v najlepšom prípade vykukovať pod nábytkom z oboch strán.

Až príliš veľa dekorácií

Áno, väčšina ľudí chce mať z domácnosti veľmi útulné zázemie, kam sa bude každý deň tešiť pri jazde z práce. Lenže útulnosť nemusíme nutne vytvoriť tým, že kúpime hromadu dekorácií. Tým len vykúzlime v človeku pocit prílišného gýča. Dekorácie alebo bytové doplnky majú byť iba doplňujúcim prvkom, nemajú byť dominantou interiéru.